top of page
  • TULE

Eesti Tulevikuerakond andis riigikogule üle petitsiooni kõrgemate riigiteenijate palkade vähendamisePikk Hermann


Eesti Tulevikuerakond andis riigikogule üle petitsiooni kõrgemate riigiteenijate palkade vähendamise kohta.


Eesti Tulevikuerakond edastas täna riigikogule rahvaalgatuse keskkonna kaudu petitsiooni “Ka kõrgemad riigiteenistujad saavad väiksema palgaga hakkama”. Petitsioon kogus 1292 allkirja ja allakirjutanud soovisid, et riigikogu muudaks seadusi alljärgnevalt:


1. Vähendab erakondadele riigieelarvest eraldatavat raha poole võrra.

2. Vähendab kõrgemate riigiteenijate sh Riigikogu ja valitsuse liikmete ametipalka 20 protsenti.

3. Kaotab ära Riigikogu liikmete kuluhüvitised.


“Äärmiselt kurb on lugeda uudist valitsuse otsuse kohta, et riigi kulude kärpimise nimel minnakse laste huvitegevuse toetuse kallale. Iroonia on siin selles, et kriisi ajal on kõrgemate riigiteenijate palk tõusnud

kaks aastat järjest. Kus siin on õiglus?” ütles Eesti Tulevikuerakonna asepresident Vahur Kollom ja lisas “Kulude kokkuhoiuks on aga vaja alustada kõrgemate riigiteenijate palkade vähendamisest ja ei ole õige

kärpida nende inimeste palkasid, kus riik kohtub reaalselt inimestega päästeamet, politsei, meditsiinitöötajad, õpetajad. Veel vähem on vaja asetada lapsevanemad kriisi ajal keerulisse olukorda ning võtta sissetulek huvitegevuse pakkujatelt. Paljudel lastel võib kaduda üleüldse võimalus huvitegevusega tegeleda, samas on huvitegevus üks võimalusi peredel vaimset heaolu ja tasakaalu hoida.”


Kui erasektor kannatab tugevate kärbete tõttu, ei ole moraalselt õige ega õiglane maksumaksja raha pillamine erakondade ja poliitikute ülalpidamisele.


28 aprill 2021

Comments


bottom of page