top of page
  • TULE

Pressiteade: Riigiabi andmisel luuakse ohtlik pretsedent


Suurfirmadele soodsate laenude ja toetuste andmine tekitab ettevõtjate seas ebavõrdsust. Mööname, et laenud ja toetused on majanduskeskkonna elavdamiseks vajalikud, samas peab nende jagamine toimuma võrdsetel alustel.


Eesti Tulevikuerakond on seisukohal, et eelistades ühte ettevõtjat teisele, luuakse Eestis ohtlik pretsedent, mis võib viia suurema rahulolematuseni ühiskonnas. Kas ka väikeettevõtja Põlvamaalt saab nüüd taotleda riigiabi, toetust või laenu, võrdsetel alustel Porto Franco ja Tallinkiga? Kas palgatoetusteks vahendeid jätkub? Kas piirangute kehtestamisel on valitsus arvestanud erinevate majandussektorite eripäradega?


“Tallink sai kõige rohkem toetusi, kõigi oma puukfirmadega, aga koondas portsu inimesi ikka ära” ütles TULE juhatuse liige Lauri Tõnspoeg ja lisas “ Mis on käesoleva valitsuse prioriteedid? Kas suurettevõtjate toetamine või rahvas? Kas palgatoetused inimestele ikka tulevad?”.


Eesti Tulevikuerakond leiab, et keerulises olukorras tuleb üle vaadata ka maksupoliitika. Me pooldame paindlikku ja eristavat maksupoliitikat. Aeg on üle vaadata tööjõumaksud.


“Riik korjab makse võrdsetel alustel kõikidelt ettevõtetelt. Kui toetuste ja laenude määramisel hakatakse eelistama kindlaid ettevõtjaid ja ettevõtteid, siis on see ilmselge ja mõistetamatu ülekohus teistele ettevõtetele, kes samuti on maksnud ja maksavad makse” ütles TULE juhatuse liige Heiki Lill ja lisas “Riik peab arusaadavalt põhjendama erisusi laenude ja toetuste andmisel. Kui õhku jäävad küsimused valitsuse erapooliklusest, siis on see ilmselge oht demokraatiale.”.


Lisainfo:


Heiki Lill

Eesti Tulevikuerakond

telefon: 5665 9954


Lauri Tõnspoeg

Eesti Tulevikuerakond

telefon: 512 1281

Comments


bottom of page