top of page
  • TULE

Viljandu Tulit. Kas ja mis ajaks kehtestada Vene gaasist loobumise lõplik tärmin?Postimehe Mõttekoda küsis: Valitsus soovib loobuda Vene gaasist ja rajada veeldatud maagaasi (LNG) terminali. Kas ja mis ajaks tuleb kehtestada Vene gaasist loobumise lõplik tärmin ning kas Eestil tuleb eraldi või koos teiste piirkonna riikidega kehtestada Vene gaasi suhtes rahvuslik sanktsioon?


VILJANDU TULIT, Eesti Tulevikuerakond Paljude riikide vabaduse eest seisab täna Ukraina. Meie asi on neid toetada nii palju kui võimalik.


Oleme juba suuresti loobunud Venemaa gaasist ning läbirääkimised LNG laevaterminali rentimiseks käivad. Jah, rahvusliku sanktsiooni võiks kehtestada ja selles suunas juba liigutakse, aga peaks rohkem tööd tegema selle nimel, et ka Euroopa suurriigid seda võimalikult ruttu teeksid.

Eesti eraldi kehtestatud sanktsioonist pole palju abi, kui suuremad Euroopa riigid sellega kaasa ei tule. Sellega kahjustame ainult oma elanike ja ettevõtete majandusliku olukorda. Sanktsioon peaks olema ühine otsus, aga kas see teoks saab, on küsitav, sest nii paljud suurriigid on vastu. Sellepärast on ka mingi lõpliku tärmini seadmine suhteliselt võimatu.

Praegu räägitud tähtajad on tänavune sügis või aasta lõpp, aga see tähendab, et niikaua toetatakse Venemaa agressiooni Ukrainas. Tuleb lähtuda sellest, mida meie saame teha ja suuremad Eesti ettevõtted juba otsivad alternatiive. Saame toetada Ukrainat nii palju kui võimalik ning kui palju keegi Venemaa gaasi tarbib, jääb juba tema enda südametunnistusele.

تعليقات


bottom of page